خانه - پایگاه دانش کارجویا - Open Assistant جایگزین چت جی پی تی

Open Assistant جایگزین چت جی پی تی

فهرست مطالب

Open Assistant جایگزین چت جی پی تی

در این مقاله ابزاری را به شما معرفی میکنیم که می تواند جایگزین مناسبی برای چت جی پی تی باشد. اگر به علت مشکلات تحریمی توانایی استفاد از چت جی پی را ندارید این ابزار یعنی Open Assistant همان کارایی را برای شما خواهد داشت. برای استفاده از این چت بات لازم است ابتدا در وب سایت آن ثبت نام به عمل آورید در این مقاله به منظور معرفی اجمالی و کلی از این فرایند چشم پوشی خواهیم کرد. اما در ادامه به معرفی کلی محیط ابزار هوش مصنوعی Open Assistant و کارکرد آن خواهیم پرداخت پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

open assistant

معرفی کلی محیط Open Assistant

در صفحه اول ورودی برنامه یا همان داشبورد، Open Assistant حرکت بسیار جذاب و مفیدی را انجام داده و آن این است که از کاربران خواسته تا در بهبود و پیشرفت این ابزار او را کمک کنند. در ابتدا این ابزار با کیفیت مطلوب و متوسطی شروع به کار کرده اما با کمک کاربران آن مدام در حال بهبود است و هر روز پیشرفت می کند. یعنی کارکرد این هوش مصنوعی با گذشت زمان قوی تر و بهتر خواهد شد و این مهم نتیجه کمک کردن کاربران این ابزار است.

در واقع کمک کردن کاربران برای تسریع روند این ابزار کاملا دل به خواهی است. در صفحه ابتدایی باکس هایی وجود دارد که تحت عنوان گرفتن یک کار معرفی شده اند. در هر کدام پیشنهادهایی برای کاربران قرار داده شده تا داوطلبانه به بهبود Open Assistant کمک کنند.

open assistant

هر چند انجام دادن این کارها توسط کاربران برای آن های ستاره هایی را به همراه خواهد داشت که در پنجره لیدربورد به حالت رتبه نام کاربران را نشان میدهد. یعنی کسانی که بیشترین کمک را به این ابزار هوش مصنوعی کرده باشند در رتبه بالاتری قرار دارند. با این حرکت که شبیه به کمپانی های گیم است کاربران را تشویق به انجام این کار کرده و کامیونیتی خود را قوی میکند

در هر باکس وظایف متفاوتی تعریف شده اند، به عنوان مثال در طبقه بندی پاسخ ها، رتبه بندی جواب ها و … کاربران باید Open Assistant را کمک کنند.

نکته جالب راجع به Open Assistant آن است که بر خلاف چت جی پی تی اوپن سورس است که می تواند کد های آن را در گیت هاب مشاهده کنید.

نحوه استفاده از Open Assistant

برای گفت و گو با این ابزار و چت بات بر روی گزینه Chat کلیک کرده و در پنجره باز شده Create a new chat را انتخاب کنید. حال باکس تایپ سوال و گفت و گو ظاهر شده و شما میتوانید مکالمه را شروع کنید.

البته این نکته حایذ اهمیت است که این ابزار فعلا برای زبان فارسی بهینه نشده است، هرچند که سوالات فارسی شما را پاسخ میدهد اما جواب آن معمولا اشتباه است پس برای تجربه کاربری بهتر فعلا به زبان انگلیسی با آن صحبت کنید.

Open Assistant هم مشابه با چت جی پی تی قابلیت نوشتن کد و داستان های خلاقانه را دارد. به طور کلی هر قابلیتی در ابزارهای چت بات مشاهده می شود در این ابزار هوش مصنوعی هم می توان به کار برد.

البته که نمی توان به اندازه چت جی پی تی و … از آن انتظار داشت اما به هر حال دنیای هوش مصنوعی روز به روز در حال گسترش است پس ممکن است همین ابزار Open Assistant در بلند مدت گوی سبقت را از بسیاری کمپانی ها برباید.

 

سخن پایانی

شاید در نگاه اول این ابزار هوش مصنوعی در رقابت با بینگ جدید و شاید گوگل بارد حرف زیادی برای گفتن نداشته باشد اما باید این موضوع را در نظر گرفت که چت بات open assistant به تازگی معرفی شده است و هنوز در ابتدای راه است.

در واقع با پیشرفت روز افزون تکنولوژی می توان انتظار داشت که open assistant در آینده بتواند جایگاهی در میان رقیبان سر سخت چون مایکروسافت و گوگل داشته باشد چون همانطور که در مقاله بالا اشاره شد این ابزار دو ویژگی بسیار مهم دارد و آن هم بهبود لحظه به لحظه توسط کاربران و اوپن سورس بودن آن است.

در مقاله های قبلی به معرفی ابزارهای جدید و جذاب هوش مصنوعی و چت بات قدرتمند بینگ اشاره کردیم برای دیدن هر مقاله میتوانید به لینک های زیر مراجعه کنید. سپاس

بینگ جدید چیست؟

رقابت گوگل و مایکروسافت در هوش مصنوعی

۵ ابزار جذاب هوش مصنوعی

 

Yaser
Yaser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *