خانه - پایگاه دانش کارجویا - بینگ جدید چیست؟

بینگ جدید چیست؟

بینگ جدید
فهرست مطالب

بینگ جدید چیست؟

آیا تا به حال از بینگ جدید استفاد کرده اید؟ بینگ موتور جستوجوی معروف اما بدشانس مایکروسافت است. معمولا اغلب کاربران برای جستوجو در اینترنت از گوگل استفاده می کنند.

اما آیا می توان شرکت های دیگر در این زمینه از گوگل پیشی بگیرند؟ تنها در صورتی که موتور جستوجو مانند شخصی پاسخگوی شما باشد و دیگر نیاز به پیدا کردن مطلب مورد نظر در میان انبوهی از لینک های متنوع نباشد. این ویژگی در مرورگر جدید مایکروسافت به نام بینگ جدید به کمک چت جی پی تی قرار داده شده است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید چرا که ممکن است زندگی آینده و کاری شما با وجود این هوش مصنوعی تحت تاثیر قرار گیرد.

GettyImages 1087962190 کارجویا

معرفی چت جی پی تی در بینگ جدید

چت جی پی تی یک بات مکالمه است که در مدت زمان کوتاه ورود به دنیای تکنولوژی، توسط شرکت اوپن ای آی توسعه یافت و توانست در کمتر از دو هفته به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر برسد. این بات جذاب و بسیار هوشمند به صورت تایپی با کاربر مکالمه می کند و سوالات او را به بهترین شکل ممکن پاسخ می دهد.

بینگ هم از فرصت استفاده کرده و موتور جستوجوی خود را به این هوش مصنوعی مجهز کرده است و همانند یک چت بات با کاربر گفت و گو کرده و سوالات را مستقیم پاسخ دهد تا بدین صورت تجربه جستوجو در اینترنت راحت تر و سریعتر باشد.

111 کارجویا

مدلی که مایکروسافت برای بینگ استفاده کرده است همان چت جی پی تی است اما نسخه به روز تر و پیچیده تر آن است به همین دلیل جواب هایی که به کاربر داده می شود از خود چت جی پی تی بهتر و به روز تر است

فرق بینگ جدید با چت جی پی تی

مهترین چیزی که باید راجب به بینگ جدید و چت جی پی تی بدانید آن است مایکروسافت نسل بعدی مدل زبانی چت جی پی تی سه را که متعلق به شرکت اوپن ای آی هست و در چت جی پی تی هم مورد استفاده قرار گرفته است را با مدل پرومتئوس که کار آن استخراج داده های به روز است را ترکیب کرده که بدین ترتیب توانست است بزرگترین مشکل این بات مکالمه را حل کند.

همانطور که مستحضر هستید چت جی پی تی قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد و اطلاعات آن تا سال ۲۰۲۱ قابل استناد هست. اما بینگ جدید این محدودیت را برداشته و می تواند به روزترین محتوی ها را از دل وب سایت ها به صورت بسیار عامیانه بیرون بکشد و در اختیار کاربر قرار دهد.

چت جی پی تی در کجای بینگ جدید قرار دارد؟

پس از ورود به وب سایت بینگ در نوار بالا کلمه چت مشاهده می شود. که البته این لینک در قسمت های مختلف صفحه قابل دسترسی است. حتی بعد از جستو جوی محتوی مورد نظر در سمت راست صفحه به کمک چت جی پی تی بهینه شده است.

images کارجویا

سخن پایانی

هوش مصنوعی با سرعت پیشرفت تکنولوژی روز به روز عجیب تر و هیجان انگیز تر می شود. بر طبق پیشبینی کارشناسان و دانشمندان تا چندین سال آینده بسیاری از کسب و کارها با ورود هوش مصنوعی به خطر افتاده یا حتی از بین می روند. چت جی پی تی و بینگ جدید نیز گواهی بر همین موضوع است. زمانی را متصور شوید که بینگ جدید در قالب دستیار صوتی قرار بگیرد در آن صورت تمام کارهای روزانه با هوش مصنوعی قابل انجام است. در ادامه اگر مقاله بالا دوست داشتید شما را به مقاله دارک وب چیست؟ و آیا ورود به آن خطرناک است؟ ارجاع می دهیم. سپاس

Yaser
Yaser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *