خانه - پایگاه دانش کارجویا - باید نبایدهای انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام

باید نبایدهای انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام
فهرست مطالب

عکس پروفایل اینستاگرام، یکی از مهم ترین قسمت های پیج شما است. زیرا هر کسی که وارد پیج شما می شود، اولین چیزی که توجهش را جلب می کند، عکس پروفایل شماست. پس در انتخاب آن باید دقت کرد.

عکس پروفایل اینستاگرام

یک پیج اینستارگام از چندین بخش تشکیل شده است. اولین و مهم ترین بخش آن عکس پروفایل اینستاگرام است. مهم ترین نکته که در انتخاب عکس پروفایل برای پیج اینستاگرام تان باید دقت کنید، موضوع پیج است. با توجه به نوع کسب و کاری که پیج شما دارد، باید عکس مناسب با آن را باید قرار دهید. زیرا عکس پروفایل جزو مهم ترین و حیاتی ترین کارهایی است که بعد از ایجاد پیج، باید به آن بپردازید.

وقتی مخاطب وارد پیج شما می شود، اول به عکس پروفایل تان نگاه می کند. وقتی جایی کامنت می گذارید، این عکس پیج شما است که جلب توجه می کند. حرفه ای یا آماتور بودن کسب و کار شما با عکسی که برای پیج تا انتخاب می کنید سنجیده می شود.

 

عکس پروفایل اینستاگرام چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

حالا که از اهمیت انتخاب عکس پروفایل برای پیج اینستاگرام تان با خبر شدید، باید نکاتی که در انتخاب آن باید رعایت کنید را باهم مرور کنیم.

اندازه عکس مهم است

سایز عکس پروفایل ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل باید باشد. یعنی حالت مربع داشته باشد. زیرا باید لوگوی برندتان دقیقا در وسط عکس قرار گیرد. اگه عکسی که انتخاب می کنید به صورت عمودی یا افقی باشد، موقع بارگذاری، تمام عکس شما نشان داده نمی شود.

 

رنگ عکس اهمیت دارد

اگر پیج کاری دارید، بهتر از رنگ سازمانی تان استفاده کنید. معمولا سازمان ها از رنگ سازمانی خود در پس زمینه عکس پروفایل پیج شان استفاده می کنند. یا اجزای لوگوی سازمان شان شامل آن رنگ سازمانی شان است. به این شکل هویت پیج شما مشخص تر خواهد شد.

 

موضوع عکس مرتبط باشد

یک اشتباه بزرگی که بعضی از کسب و کارها انجام می دهند این است که عکس غیرمرتبط انتخاب می کنند. به عنوان مثال فروش کیک خانگی دارند، ولی عکس فرزندشان برای عکس پروفایل پیج شان قرار می دهند. باید عکس پروفایل پیج تان با موضوع کسب و کار شما مرتبط باشد. مثلا اگر خرید و فروش خودرو انجام می دهید، لوگو یا عکس یک ماشین را قرار دهید.

 

چند نکته مهم برای انتخاب عکس پروفایل حرفه ای

برای گرفتن عکس پروفایل، نیازی به دوربین حرفه ای ندارید. با همین دوربین موبایل های هوشمندی که در اختیار دارین می توانید بهترین عکس ها را ثبت کنید. حالا در ادامه چندتا نکته ای که باید برای بهتر شدن عکس پروفایل تان رعایت کنید را با هم مرور می کنیم.

 

کامل بودن عکس

اولین و مهم ترین نکته ای که باید رعایت کنید این است که چهره تان کامل داخل عکس قرار گیرد. طوری که چهره شما واضح و مشخص باشد. عکس هایی نیم رخ، از پشت و… خیلی مناسب نیستند.

عکس پروفایل اینستاگرام

داشتن نور مناسب

همانطور که گفتیم، شما نیازی به داشتن دوربین حرفه ای ندارید. ولی مهم ترین نکته در عکاسی، مناسب بودن نور است. نباید عکسی که می گیرید، نور کافی نداشته باشد. اگر عکس شخصی می خواهید بگذارید، حواس تان باشد، صورت تان تاریک نیوفتد.

انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام

پس زمینه مناسب

برای عکس های شخصی یا لوگو، بهتر است پس زمینه ای که انتخاب می کنید ساده باشد. اگر پیج های برندهای معروف را هم دیده باشید، اکثر از همین تکنیک استفاده می کنند. زیرا باعث جلب توجه بیشتر سوژه اصلی که لوگو آن سازمان هست می شود.

پس زمینه های شلوغ باعث می شود، سوژه اصلی کمتر دیده شود. اگر هم لوگو یا عکس شخصی خود شامل چندین رنگ باشد، کار را خراب تر می کند. پس سعی کنید پس زمینه یک دست و ساده انتخاب کنید.

 

نوشتن ممنوع

بسیار دیده شده که عکسی را برای پروفایل انتخاب می کنند که در آن نوشته ای قرار دارد. این کار تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود. زیرا عکس پروفایل شما آن قدر کوچک است که اصلا کسی قادر به خواندن نوشته های داخل آن نیست. دوما همانطور که گفتیم عکس پروفایل باید ساده و خلوت باشد.

اگر زیر لوگو شما، نوشته ای قرار دارد، عکس بدون نوشته را انتخاب می کند. تا شکل لوگو پیج تان بیشتر خود نمایی کند و بزرگ تر دیده شود.

عکس پروفایل اینستاگرام

 

aminfalahan
aminfalahan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *