خانه - پایگاه دانش کارجویا - چهار قابلیت جذاب اندروید ۱۳

چهار قابلیت جذاب اندروید ۱۳

فهرست مطالب

چهار قابلیت جذاب اندروید ۱۳

اندروید ۱۳ توسط شرکت گوگل منتشر شده است و این نسخه بر روی گوشی پیکسل ۷ پرو قابل اجرا است. در مقاله های قبلی به قابلیت های نسخه جدید وان یو آی ۵ و معرفی اندروید ۱۲ ال پرداختیم. اما در مقاله امروز به بررسی اندروید ۱۳ و ویژگی های جدید یا قابلیت های آن می پردازیم.
به طور مختصر نزدیک به ۱۵ قابلیت جدید یا تغییر یافته به این نسخه اضافه شده است اما در این مقاله به مهمترین آن ها که چهار قابلیت جذاب اندروید ۱۳ به شمار می آید پرداخته می شود پس در ادامه با ما همراه باشید.

اندروید 13

Live transcribe یا رونویسی زنده

برای فعال کردن این قابلیت بعد از ورود به Setting در تب Accessability گزینه Live transcribe رو فعال کنید. این قابلیت هر صدایی را تبدیل به نوشته خواهد کرد.
برای مثال فرض کنید در جمعی قرار دارید و دوستتان از طریق یکی از پیام رسان ها یک پیغام صوتی برای شما ارسال کرده است اگر امکان گوش دادن به صدا را نداشته باشید با این قابلیت قادر خواهید بود که محتوای صوتی برای شما رونویسی شده و آن را مشاهده نمایید.

MCMW live transcribe Android 13 fig2 کارجویا
البته همانطور که مستحضر هستید این قابلیت برای زبان فارسی فعال نیست.

چرخش خودکار صفحه

چرخش خودکار صفحه قابلیت جدیدی نیست اما این ویژگی در نسخه جدید به گونه ای تغییر پیدا کرده است که با تشخیص چهره مخاطب زین پس تنها با تغییر حالت سر تصویر چرخش پیدا خواهد کرد. یعنی اگر شما در حالت خوابیده گوشی را در دست بگیرید چون سر شما همراستا با گوشی قرار دارد دیگر چرخش
صفحه اتفاق نمی افتد گرچه خود گوشی از حالت عمودی به افقی در آمده باشد.

MCMW Auto rotate Android 13 fig2 کارجویا

تشخیص موسیقی های اطراف

اگر پیدا کردن آهنگ هایی که برای اولین بار می شنوید و به آن علاقمند می شود مشکل است این قابلیت برای شماست. آهنگ هایی که در محیط اطراف در حال پخش هستند یا حتی اگر محتویی را مشاهده میکنید که آهنگ پس زمینه آن برای شما خوشایند است این قابلیت به صورت خودکار آهنگ را تشخیص داده
و لینک دانلود آن را در داخل پلتفرم های مختلف در اختیار شما قرار میدهد. برای دسترسی به این ویژگی کافیت از قسمت Sound and vibration گزینه now playing را انتخاب کنید و گزینه شناسایی آهنگ های در حال پخش اطراف را فعال کنید

 

قابلیت دستور صوتی در اندروید ۱۳

انجام تمام کارهایی که با گوشی انجام میدهید تنها با دستور صوتی قابلیت کاربردیست که بر روی گوشی پیکسل ۷ پرو با نسخه ۱۳ اندروید قابل اجراست. با فعال کردن گزینه Voice access در صفحه Accessability در پنل نوتیفیکیشن ها یک شورت کات ایجاد خواهد شد که با فعال کردن آن میتوانید دستورات خود را به صورت صوتی به گوشی بدهید و گوگل نیز آن را اجرا خواهد کرد. البته مجددا لازم به ذکر است که زبان دستورات صوتی قاعدتا باید به انگلیسی باشد.

MCMW Voice Control BA کارجویا

سخن پایانی

در انتها باید اشاره کرد اندروید ۱۳ علاوه بر گوشی های پیکسل برای پرچم داران سامسونگ نیز در دسترس می باشد و تا چند ماه آینده نیز برای بیشتر گوشی ها در دسترس قرار می گیرد.

ویژگی های جدید اضافه شده در اندروید ۱۳ متعدد هستند اما در این مقاله به چهار مورد از کاربردی ترین آنها اشاره شده است. در ادامه اگر مقاله بالا دوست داشتید شما را با دو مقاله مشابه نسخه جدید وان یو آی ۵ و قابلیت های آن و اندروید ۱۲ ال چیست؟ و ۴ قابلیت جدید آن ارجاع می دهیم.

Yaser
Yaser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *