خانه - پایگاه دانش کارجویا - بازی کلش مینی از کمپانی سوپرسل

بازی کلش مینی از کمپانی سوپرسل

کلش مینی
فهرست مطالب

بررسی بازی جذاب و جدید کلش مینی از کمپانی سوپرسل

بعد از گذشت تقریبا ده سال از بازی معروف و پرطرفدار کلش آف کلنز و کلش رویال خیلی ها بر این باور بودند که کار شرکت سوپرسل به پایان رسیده و اکنون این دو بازی در دنیای امروزه جایگاهی ندارند. اما با نگاهی مختصر میتوان فهمید که نه تنها این دو بازی هنوز هم طرفداران خاص خود را دارند بلکه شرکت سوپرسل در پی تلاش برای ماندن و بودن در رقابت سنگین بازی های موبایلی است. بازی هایی که هم جذاب باشند و هم با حفظ اصالت، الهام گرفته از شخصیت های کلش آف کلنز باشند. در همین راستا این شرکت دست به تولید سه بازی جدید به نام های کلش مینی، کلش کویست و کلش هیروز زده است.

بازی کلش مینی

امروز در این مقاله به بررسی و معرفی کوتاه بازی کلش مینی می پردازیم

معرفی محیط بازی کلش مینی

در ابتدای ورود به بازی با محیط بسیار ساده رو به رو میشویم و مانند اکثر بازی های موبایلی با یک بخش آموزشی گیم پلی به نمایش در می آید. صفحه ابتدایی بازی را میتوان به سه قسمت تقسیم نمود. قسمت بالایی اطلاعات مربوط به میزان طلا، الماس و چالش های روزانه است. قسمت میانی دک انتخابی شماست که متشکل از ۵ مینی و یک هیرو است که در ادامه به معرفی هر کدام میپردازیم و در نهایت قسمت پایینی که شامل کلن گیم، شاپ، مینی پس و بتل (نبرد) است.

بازی کلش مینی

انواع نبرد در بازی

در کل دو نوع نبرد وجود دارد. دویل و رامبل

در دویل دو بازیکن با مینی ها و هیروی مد نظر در مقابل هم قرار میگیرند و هرکدام که در سه راند پیروز شود برنده دویل خواهد بود. در صورت برنده شدن در حالت دویل کاپ کمتری نسبت به رامبل به کاربر تعلق میگیرد که آن هم به علت راحت تر بودن و تعداد بازی کمتر است.

در حالت رامبل که به‌شدت جذاب و پرهیجان است شما وارد یک تورنمنت می‌شوید. در هر تورنمنت نهایتا ۸ بازیکن حضور دارند و در دو گروه چهار نفره قرار می‌گیرند و پس از مشخص شدن دو بازیکن برتر هر گروه وارد بخش حذفی می‌شوند

کلش مینی

در هر دو حالت با هر پیروزی، بازیکن چند مدال ارتقا پیدا میکند و بالطبع با هر شکست چند مدال منفی میگیرد.

نقش اکسیر در بازی

نحوه مسابقه به این شکل است که در هرنوبت مقداری ماده که در بازی با نام Elixir شناخته می‌شود به شما داده می‌شود. باتوجه‌به تعداد اکسیر می‌توانید مینی‌های خود را در جدول مسابقه قرار دهید. هر راند شش اکسیر و اگر به انتهای راند پنجم برسید میتواند از ظرفیت ۳۰ اکسیر استفاده کنید.

کلش مینی

مینی ها سه ستاره دارند که با باز کردن هر ستاره یک قابلیت به مینی شما اضافه میشود به عنوان مثال گابلین یک ستاره ضربه ابتدایی را سه درجه بیشتر میکند و ستاره سوم سرعت پرتاب نیزه، برای ثانیه های اول بازی را افزایش میدهد که تاثیر زیادی در روند بازی خواهد داشت. اما هیروها بر خلاف مینی ها ستاره ای نیستند و تا ده لول ارتقا پیدا میکنند که با رسیدن به لول چهار قابلیت اول و با رسیدن به لول هشت قابلیت دوم برای آن ها فعال میگردد.

آپدیت جدید

اخیرا در آپدیت جدید گیزموز ها نیز به بازی اضافه شده اند که هم هیجان بازی را بیشتر میکند و هم باعث سخت تر شدن نبردها می شود. هر گیزموز قابلیت منحصر به فردی دارد که باعث می شود قدرت بعضی از مینی ها یا هیروها می شود. قرار دادن هر کدام قطعا در نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

کلش مینی

سخن پایانی

از ویژگی های مثبت این بازی استراتژیک میتوان به فکری بودن، هیجان انگیز بودن و انیمیشن روان و دوست داشتنی آن اشاره کرد البته که نباید این بازی را با بازی های معروف و پرطرفدار حال حاضر مقایسه کرد چرا که هنوز ابتدای راه است و اشکالاتی هم بر آن وارد است اما به جرات میتوان گفت در آینده ای نزدیک طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد. در صورت استقبال از این مقاله در مقاله بعدی به قابلیت های هر مینی و هیروها بیشتر میپردازیم و به چند استراتژی در بازی اشاره میکنیم. در ادامه اگر این مقاله رو دوست داشتید میتوانید به مقاله دارک وب چیست؟ و آیا ورود به آن خطرناک  است؟ مراجعه کنید. سپاس

بازی Clash Mini در حال حاضر برای اندروید و آیفون در دسترس است.

Yaser
Yaser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *