خانه - پایگاه دانش کارجویا - ۶ قابلیت جدید تلگرام در آخرین آپدیت سال ۲۰۲۲

۶ قابلیت جدید تلگرام در آخرین آپدیت سال ۲۰۲۲

قابلیت جدید تلگرام
فهرست مطالب

۶ قابلیت جدید تلگرام در آخرین آپدیت سال ۲۰۲۲

تلگرام یکی از بهترین پیام رسان های موجود حال حاضر است که بر روی گوشی های هوشمند و بقیه پلتفرم ها قابل استفاده است. نرم افزاری بسیار جذاب با قابلیت های فراوان و طراحی روان و ساده که طرفدارهای زیادی هم در ایران و بقیه کشورها دارد. در آخرین آپدیت سال ۲۰۲۲ چند قابلیت به این پیامرسان اضافه شده است. اگر می خواهید با این ۶ قابلیت جدید تلگرام آشنا شوید در ادامه مقاله با ما همراه باشید

  • تار کردن محتوی رسانه ای

این قابلیت قبلا در تلگرام وجود داشته اما برای محتوی متنی قابل استفاده بود. به عنوان مثال اگر متنی موضوع یک داستان را اسپویل می کرد میتوانستید با تار کردن آن کاربر را از این موضوع با خبر کنید تا شخص با اختیار خود روی متن ضربه بزند و آن را مشاهده کند. در آپدیت جدید تار کردن تصاویر و ویدیوها نیز به این پیامرسان اضافه شده است تا درست مانند متن های تار شده کاربر به دلخواه از موضوع تصویر یا ویدیو باخبر شود.

قابلیت تار کردن تصاویر

  • بهبود مدیرت حافظه گوشی

همانطور که مستحضر هستید تلگرام در مدیریت حافظه گوشی قابلیت های جذابی دارد. به عنوان مثال شما میتوانید تعیین کنید که بعد از مدتی مانند یک هفته، یک ماه یا هر مدت زمانی محتوی روی گوشی ها پاک شود. اما این فایل ها بر روی سرورهای ابری تلگرام کماکان موجود هستند و کاربر تنها با اتصال به اینترنت می تواند به آن ها دسترسی پیدا کند. یا حتی می توانید به صورت دستی حافظه کش تلگرام را پاک کنید تا محتوی ها دانلود شده در پوشه تلگرام حذف شوند.

اما در آپدیت اخیر این قابلیت پیشرفته تر شده است به گونه ای که شما میتوانید به صورت اختصاصی تعیین کنید که چه محتوایی در چه گروهی و بعد از چه مدتی پاک شود.در گروهایی که تعداد کاربران آن زیاد است این ویژگی بسیار کاربردی است دیگر لازم نیست تمام محتوی گروه پاک شود یعنی به صورت جزیی میتوان تعیین کرد که چه چیزهایی در گروه حذف شود.

به گزارش اخیر تلگرام برای کاربران IOS ، خواندن میزان حافظه درگیر شده را بهتر و سریعتر نمایش میدهد.

بهبود مدیریت حافظه

 

  • ابزارهای طراحی و نقاشی جدید

در این آپدیت با توجه به سرعت رسم نقاشی یا طراحی خطوط به صورت پویا تغییر می کنند. خط های کج به صورت خودکار صاف می شوند و یا حتی در صورتی که کاربر پریمیوم تلگرام نباشید میتوانید به تصاویر ایموجی متحرک اضافه کنید. اندازه فونت، نوع فونت و رنگ فونت هم قابل تغییر است. این ویژگی برای درست کردن کارت پستال های متحرک  میتواند جذاب باشد.

ابزار طراحی جدید

  • تعیین عکس پروفایل هر کاربر به دلخواه

قابلیت جذابی که در آن شما میتوانید برای هر کاربر عکس پروفایلی به دلخواه خود انتخاب کنید. قاعدتا در آن صورت این عکس تنها برای شما به نمایش درخواهد آمد. و حتی میتوانید عکس انتخابی خود را به او پیشنهاد دهید تا در صورت تایید کاربر، وی نیز عکس پروفایل را تغییر دهد.

عکس پروفایل دلخواه

  • تصویر پروفایل عمومی

اگر شما از آن دسته افراد هستید که نمی خواهید تمام کاربران عکس پروفایل شما را مشاهده بکنند در این قابلیت می توانید عکس پروفایلی را برای عموم به نمایش در آورید و برای کسانی که تعیین میکنید عکس شخصی خود را نمایش دهید.

تصویر پروفایل عمومی

  • پنهان کردن اعضای گروه

و آخرین قابلیت مهم در آپدیت اخیر تلگرام پنهان کردن اعضای گروه است. برای گروه هایی که بیشتر از ۱۰۰ عضو دارند، ادمین ها می توانند نام اسامی گروه را مخفی کنند یعنی اگر کاربر در گروه پیام نگذارد کسی از بودن وی مطلع نخواهد بود. این ویژگی جدید برای حفظ حریم خصوصی افراد می تواند بسیار مفید باشد.

0fe6d182046a4e6b95 کارجویا

سخن پایانی

در انتها باید اشاره کرد که علاوه بر این ۶ قابلیت جدید تلگرام که درباره آن کامل توضیح داده شد، طبق هر آپدیت ایموجی های تعاملی جدید و بامزه ای توسط شرکت تلگرام به این پیامرسان اضافه شده است که قاعدتا برای کاربران پریمیوم گسترده تر و متنوع تر هستند. تلگرام یکی از بهترین پیامرسان های حال حاضر در دنیاست که در هر آپدیت قابلیتی جدید به آن اضافه می شود. برای دیدن مقاله نسخه جدید وان یو آی ۵ و قابلیت های آن می توانید از این مقاله هم دیدن کنید. سپاس.

Yaser
Yaser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *